SVR SENSIFINE AR Anti-redness Cream SPF 50+ - Halsa

SVR SENSIFINE AR Anti-redness Cream SPF 50+

0 reviews
sold in last hours
Vendor: SVR
Availability: In Stock
Regular price
2,850.00 Lek
Regular price
3,800.00 Lek
Sale price
2,850.00 Lek
Hurry, only 10 item(s) left in stock!
Size: 40 ml
Ask An Expert

Transporti FALAS

Transporti Falas ne Tirane e merrni per 24 ore ne shtepi.

Porositë e të shtunës pas orës 12 vijnë të henën pas oreë 10 të mengjesit.

Ne rrethe për porosi mbi 3000 lek transporti FALAS

Politika Kthimit

Learn More.

10 customers are viewing this product

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).
You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).
if you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.
When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.
Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Size: 40 ml

SVR SENSIFINE AR Anti-redness Cream SPF 50+ nga SVR

Rosacea është një reaksion i përkeqësuar i enëve të gjakut të fytyrës si rezultat i agresioneve të jashtme (ndryshimet e përditshme të motit, të ftohtit, nxehtësia dhe gjithashtu rrezatimi UV)
- UVB ndikon në shtresat sipërfaqësore të lëkurës, duke shkaktuar reaksione përgjegjëse për skuqjen dhe ndjenjën e nxehtësisë.
- Rrezet UVA depërtojnë më thellë në dermë, duke dëmtuar strukturën e lëkurës, duke e bërë atë më të hollë dhe më të brishtë ndaj agresioneve të jashtme
- Së fundi, rrezet infra të kuqe krijojnë një ndjesi nxehtësie të fortë, duke përkeqësuar rosacea.

Prandaj, është e rëndësishme të shmangni diellin në fytyrë për të minimizuar shpërthimet e rosacea dhe është thelbësore të përdorni një krem ??dielli të përditshëm me spektër të gjerë mbrojtjeje.

Sensifine AR Crème SPF50+ kombinon mbrojtje shumë të lartë me përbërës aktivë qetësues dhe kundër skuqjes. Edhe në diell, skuqja dhe nxehtësia reduktohen.

Përbërësit aktivë kryesorë:
- Endothelyol®: Redukton skuqjen, përmirëson mikroqarkullimin e gjakut dhe minimion shfaqjen e kapilarëve.
- Ekstrakti i jamballit: Qetëson dhe dekongjeston.
- UVA + UVB + IR + filtra të dukshëm: Mbrojtje me spektër të gjerë dhe fotostabile.

Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë të prirur ndaj skuqjes. Hipoalergjike. Përdorimi:Para ekspozimit në diell, aplikoni një dozë të mjaftueshme dhe të barabartë në fytyrë. Riaplikoni shpesh. Përbërsit: AQUA/WATER/EAU, DIISOPROPYL ADIPATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DICAPRYLYL ETHER, ETHYLHEXYL TRIAZONE, SILICA, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CETEARYL ALCOHOL, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, CETEARETH-20, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, NIACINAMIDE, POLYESTER-7, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, CAPRYLYL GLYCOL, ARGININE, XANTHAN GUM, COCO-GLUCOSIDE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, LECITHIN, ROSMARINYL GLUCOSIDE, CAFFEYL GLUCOSIDE, GALLYL GLUCOSIDE, LEPIDIUM SATIVUM SPROUT EXTRACT

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)