Uriage Bariesun Moisturizing Kid Lotion SPF 50+ (*100ml) - Halsa

Uriage Bariesun Moisturizing Kid Lotion SPF 50+ (*100ml)

No Review
sold in last hours
Vendor: URIAGE
Availability: In Stock
Regular price
1,950.00 Lek
Regular price
3,000.00 Lek
Sale price
1,950.00 Lek
Hurry, only 5 item(s) left in stock!
Ask An Expert

Transporti FALAS

Transporti Falas ne Tirane e merrni per 24 ore ne shtepi.

Porositë e të shtunës pas orës 12 vijnë të henën pas oreë 10 të mengjesit.

Ne rrethe për porosi mbi 3000 lek transporti FALAS

Politika Kthimit

Learn More.

10 customers are viewing this product

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).
You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).
if you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.
When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.
Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Uriage Bariesun Moisturizing Kid Lotion SPF 50+ (*100ml) nga URIAGE

Uriage Bariesun Moisturizing Kid Lotion SPF 50+ (100ml) është një locion mbrojtës nga dielli i krijuar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve. Ky locion ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UV dhe është i formuluar për të siguruar hidratim dhe mbrojtje maksimale për lëkurën delikate të fëmijëve.

 1. Mbrojtje Shumë e Lartë nga Dielli:

  • SPF 50+: Siguron mbrojtje maksimale kundër rrezeve UVB dhe UVA, duke mbrojtur lëkurën e fëmijëve nga djegiet e diellit dhe dëmtimet afatgjata të shkaktuara nga rrezet UV.
  • Fotostabilitet i Lartë: Përbërësit mbrojtës janë të qëndrueshëm dhe mbeten efektiv gjatë ekspozimit ndaj dritës së diellit.
 2. Formulë e Përshtatshme për Fëmijët:

  • Hipoalergjik: I testuar dermatologjikisht për të minimizuar rrezikun e alergjive dhe irritimeve, duke e bërë të përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.
  • Pa Parabene: Formuluar pa parabene dhe kimikate të dëmshme, për një mbrojtje të sigurt dhe të butë për fëmijët.
 3. Hidratim dhe Qetësim:

  • Ujë Termal Uriage: Pasuruar me ujë termal Uriage, që ka veti qetësuese dhe hidratuese për lëkurën, duke ndihmuar në parandalimin e tharjes dhe irritimeve.
  • Hidratim Afatgjatë: Siguron një hidratim të qëndrueshëm për të mbajtur lëkurën e fëmijëve të butë dhe të rehatshme gjatë gjithë ditës.
 4. Rezistencë ndaj Ujit dhe Djersës:

  • Rezistent ndaj Ujit: Ofron mbrojtje të qëndrueshme edhe gjatë aktiviteteve në ujë ose lojërave të fëmijëve, duke mbajtur lëkurën të mbrojtur në çdo moment.
  • Rezistencë ndaj Djersës: E qëndrueshme edhe në kushtet e nxehtësisë dhe aktivitetit fizik të lartë.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)