Aptamil KINDERMILCH 2 (24 muaj+) - Halsa

Aptamil KINDERMILCH 2 (24 muaj+)

0 reviews
sold in last hours
Vendor: Aptamil
Availability: In Stock
Regular price
2,280.00 Lek
Regular price
2,400.00 Lek
Sale price
2,280.00 Lek
Hurry, only 10 item(s) left in stock!
Size: 800 gr
Ask An Expert

Transporti FALAS

Transporti Falas ne Tirane e merrni per 24 ore ne shtepi.

Porositë e të shtunës pas orës 12 vijnë të henën pas oreë 10 të mengjesit.

Ne rrethe për porosi mbi 3000 lek transporti FALAS

Politika Kthimit

Learn More.

10 customers are viewing this product

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).
You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).
if you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.
When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.
Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Size: 800 gr

Aptamil KINDERMILCH 2 (24 muaj+) nga Aptamil

APTAMIL KINDERMILCH 2+ (mbi 2 vjec) Fëmijët e kësaj moshe janë shumë aktive dhe kanë nevojë për një sistem imunitar të fuqishëm!Bota ku kanë lindur femijët tanë vazhdimisht ndryshon dhe zhvillohet. Ata do të përballen me shumë mundësi, por edhe me shume sfida, prandaj vogelushët tanë duhet të zhvillojnë aftesinë e përshtatjes që në fillimet e tyre dhe të përfitojnë prej saj për gjithë jetën. Përmban:Vitamina A, C dhe D (mbështesin sistemin imunitar) Jod- I domosdoshëm për rritjen si edhe për funksionin e hormonit të tiroidesVitaminë D & Kalcium – për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave Proteina dhe vlera ushqyese të pershtatura për moshën. Kombinimin tonë unik GOS/FOS. Përmban vetëm Laktozë-pa shtesë sheqernash. Sasi e madhe yndyrnash të pangopura.

SHËNIM I RËNDËSISHËM: Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe të fëmijëve. Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera

KUJDES! Ky produkt do të përdoret për foshnjat mbi 6 muajshe si pjesë e një diete të larmishme me ushqim shtesë. Përpara se të vendosni të plotësoni ose të zëvendesoni ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun! Eshtë e rëndësishme për shëndetin e fëmijes suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes. Në qoftë se ju përdorni për ushqyerje një shishe me biberon, fëmija mund të refuzojë të ushqehet nga gjiri. Eshtë më higjenike ta ushqeni me gotë ose me lugë. Kjo formulë nuk përdoret për foshnja nën 6 muaj.Kutia ruhet në vend të freskët e të thatë, <25. jo në frigorifer. Ruhet deri në 3 javë pas hapjes. Formula mund të ndotet me mikroorganizma gjatë prodhimit ose përgatitjes. Ajo duhet përgatitur veçmas për çdo vakt. Qumështi i mbetur në shishe duhet flakur menjëherë.

Përgatitja:

Kur përgatisni Aptamil Kindermilch është e rëndësishme për shëndetin e fëmijës suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes

1. Zjeni ujin për 10 minuta dhe lereni të ftohet deri në 40°

2. Hidhni sasinë e duhur të ujit në filxhan ose gotë. Shtoni sasinë e duhur të pluhurit duke përdorur lugën matëse qe do gjeni në kuti. (lugë e plotë, e niveluar)

3. Trazojeni mire dhe kontrolloni temperaturen (rreth 37°) Eshtë më higjenike ta ushqeni me gotë ose me lugë.Kutia ruhet në vend të freskët e të thatë, <25. jo në frigorifer. Ruhet deri në 3 javë pas hapjes. Formula mund të ndotet me mikroorganizma gjatë prodhimit ose përgatitjes. Ajo duhet përgatitur veçmas për çdo vakt. Qumështi i mbetur në shishe duhet flakur menjëherë.

 

Përbërës: Produkte hirre (nga qumështi), laktozë (nga qumështi), vajra vegjetale (sojë, luledielli, kokosi, vaj rapsi (20%), qumësht i skremuar (16%), galakto-oligosaharide (nga qumështi), ortofosfat kalciumi, frukto-oligosaharide, vaj peshku, vitaminë C, emulsifikues (lecitina (nga soja)), sulfat hekuri, sulfat zinku, antioksidant (askorbil palmitat), vitaminë A, vitaminë B2, jodur kaliumi, vitaminë D, vitaminë B12 Alergjenë: qumështi, peshku, soja.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)