APTAMIL ORGANIC 2 (6-12 Muaj) - Halsa

APTAMIL ORGANIC 2 (6-12 Muaj)

0 reviews
sold in last hours
Vendor: Aptamil
Availability: In Stock
Regular price
3,040.00 Lek
Regular price
3,200.00 Lek
Sale price
3,040.00 Lek
Hurry, only 10 item(s) left in stock!
Size: 800 gr
Ask An Expert

Transporti FALAS

Transporti Falas ne Tirane e merrni per 24 ore ne shtepi.

Porositë e të shtunës pas orës 12 vijnë të henën pas oreë 10 të mengjesit.

Ne rrethe për porosi mbi 3000 lek transporti FALAS

Politika Kthimit

Learn More.

10 customers are viewing this product

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).
You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).
if you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.
When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.
Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Size: 800 gr

APTAMIL ORGANIC 2 (6-12 Muaj) nga Aptamil

Tani në cilësinë e njohur organike Për mbi 50 vjet ne kemi studiuar vetitë e mrekullueshme të qumështit të gjirit dhe mënyrën se si ushqen dhe zhvillon fëmijën. Aptamil® Organik 2 është krijuar me qumësht organik duke ndërthurur shkencën me natyrën. Me vajra bimorë, pa vaj palme.

 

Kur përgatitni Aptamil® Organik 2, ndiqni me kujdes udhëzimet për përdorim. Përgatitja dhe ruajtja e në mënyrën e gabuar mund të çojë në probleme shëndetësore përmes rritjes së mikrobeve të padëshirueshme. Përgatiteni ushqimin para çdo vakti dhe ushqejeni bebin menjëherë. Mos e ripërdorni ushqimin e mbetur. Lani duart dhe sterilizoni të gjitha mjetet. Mos e ngrohni ushqimin me qumësht në mikrovalë (rrezik nga mbinxehja).

1. Zieni ujin e pijshëm dhe lereni të ftohet në 40 ° C, hidhni 2/3 e sasisë së kërkuar të ujit në shishe.

2. Përdorni lugën që gjendet brenda kutisë dhe sheshojeni pluhurin tek niveluesi. Mos e ngjeshni ose shtoni pluhurin.

3. Derdhni sasinë e kërkuar të pluhurit në shishe. Vendoseni lugën matëse në mbajtësin e lugës.

4. Mbylleni shishen. shtoni sasinë e mbetur të ujit të pijshëm dhe tundeni menjëherë, fort dhe vërtikalisht për 10 sekonda derisa pluhuri të jetë tretur.

5. Ftoheni nën ujë te rrjedhshëm. Përdoreni ushqimin menjëherë dhe Kontrolloni temperaturën e ushqimit (rreth 37 ° C)

 

Përbërësit: Laktozë (nga qumështi) , qumësht i skremuar , vajra bimorë , hirrë e demineralizuar (nga qumështi) , galakto-oligosaharidee ( nga qumështi), proteina e hirrës (nga qumështi) , emulsifikues (lecitin soje ), fosfat kalciumi, frukto- oligosaharide, vaj peshku, citrat kaliumi, klorur magnezi, klorur natriumi, vaj nga Mortierella alpina, vitaminë C, hidroksid kaliumi , sulfat hekuri (II), sulfat zinku, Vitamina E, Niacinë, acid pantotenik, sulfat bakri, vitaminë A, vitaminë B1, vitaminë B6, acid folik, jodur kaliumi, sulfat mangani II, selenit natriumi, vitaminë K, vitaminë D, biotinë , vitamina B12

 

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)