Frezyderm Baby Sun Care Spf25 *100ml - Halsa

Frezyderm Baby Sun Care Spf25 *100ml

No Review
sold in last hours
Vendor: Frezyderm
Availability: In Stock
Regular price
1,480.00 Lek
Regular price
1,850.00 Lek
Sale price
1,480.00 Lek
Hurry, only 8 item(s) left in stock!
Ask An Expert

Transporti FALAS

Transporti Falas ne Tirane e merrni per 24 ore ne shtepi.

Porositë e të shtunës pas orës 12 vijnë të henën pas oreë 10 të mengjesit.

Ne rrethe për porosi mbi 3000 lek transporti FALAS

Politika Kthimit

Learn More.

10 customers are viewing this product

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).
You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).
if you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.
When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.
Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Frezyderm Baby Sun Care Spf25 *100ml nga Frezyderm

Frezyderm Baby Sun Care SPF25 (100ml) është një krem diellor i formuluar posaçërisht për lëkurën delikate të foshnjave dhe fëmijëve të vegjël. Ky produkt ofron mbrojtje efektive kundër rrezeve UVA dhe UVB, duke siguruar një barrierë mbrojtëse të butë dhe të sigurt për lëkurën e ndjeshme të foshnjës.

 1. Përbërësit kryesorë:

  • Filtra të avancuar mbrojtës nga dielli: Përbërës që sigurojnë mbrojtje të gjerë spektri kundër rrezeve UVA dhe UVB.
  • Aloe Vera: Një përbërës natyral që qetëson dhe hidratuar lëkurën, duke ndihmuar në parandalimin e irritimeve.
  • Vitamin E: Një antioksidant që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira dhe nxit rigjenerimin e lëkurës.
 2. Përfitimet kryesore:

  • Mbrojtje e lartë nga dielli: SPF25 siguron një mbrojtje të qëndrueshme dhe efektive kundër dëmtimeve të shkaktuara nga rrezet UV.
  • Formulë e butë dhe e sigurt: E zhvilluar për lëkurën e ndjeshme të foshnjave, ky krem është pa parabenë, pa alkool dhe pa ngjyrues artificialë.
  • Hidratim dhe qetësim: Përbërësit hidratues dhe qetësues sigurojnë që lëkura të mbetet e butë dhe e hidratuar gjatë gjithë ditës.
 3. Përdorimi:

  • Aplikimi: Aplikoni një sasi të mjaftueshme të kremit në të gjithë lëkurën e ekspozuar të foshnjës 20-30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni çdo dy orë dhe pas notit ose djersitjes.
  • Përdorim i përditshëm: I përshtatshëm për përdorim të përditshëm për të mbrojtur lëkurën e foshnjës gjatë aktiviteteve jashtë.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)