Uriage Bariesun Mineral Cream SPF 50+ (*100ml) - Halsa

Uriage Bariesun Mineral Cream SPF 50+ (*100ml)

No Review
sold in last hours
Vendor: URIAGE
Availability: In Stock
Regular price
2,275.00 Lek
Regular price
3,500.00 Lek
Sale price
2,275.00 Lek
Hurry, only 6 item(s) left in stock!
Ask An Expert

Transporti FALAS

Transporti Falas ne Tirane e merrni per 24 ore ne shtepi.

Porositë e të shtunës pas orës 12 vijnë të henën pas oreë 10 të mengjesit.

Ne rrethe për porosi mbi 3000 lek transporti FALAS

Politika Kthimit

Learn More.

10 customers are viewing this product

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).
You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).
if you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.
When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.
Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Uriage Bariesun Mineral Cream SPF 50+ (*100ml) nga URIAGE

Uriage Bariesun Mineral Cream SPF 50+ (100ml) është një krem mbrojtës nga dielli i formuluar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme dhe të prirur për alergji. Ky krem siguron mbrojtje shumë të lartë nga rrezet e dëmshme të diellit, duke përdorur vetëm filtra minerale, që janë më pak të prirur për të shkaktuar irritime në krahasim me filtrat kimikë.

 1. Mbrojtje Shumë e Lartë nga Dielli:

  • SPF 50+: Ofron mbrojtje maksimale kundër rrezeve UVB dhe UVA, duke mbrojtur lëkurën nga djegia dhe dëmtimet e shkaktuara nga dielli.
  • Filtra Minerale: Përdor vetëm filtra minerale (oksid zinku dhe dioksid titaniumi) që reflektojnë rrezet e diellit, duke ofruar mbrojtje të menjëhershme dhe të sigurt.
 2. Përshtatshmëri për Lëkurën e Ndjeshme:

  • Pa Filtra Kimikë: Ideal për lëkurën e ndjeshme, të prirur për alergji dhe për ata që kërkojnë një alternativë më natyrale ndaj filtrave kimikë.
  • Hipoalergjik: I formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike, duke e bërë të përshtatshëm për lëkurën më të ndjeshme.
 3. Hidratim dhe Qetësim:

  • Ujë Termal Uriage: Pasuruar me ujë termal Uriage, që ka veti qetësuese dhe hidratuese për lëkurën, duke ndihmuar në parandalimin e irritimeve.
  • Formulë Kremozë dhe e Butë: Siguron hidratim të thellë dhe të qëndrueshëm, duke e mbajtur lëkurën të butë dhe të rehatshme gjatë gjithë ditës.
 4. Rezistencë ndaj Ujit:

  • Rezistent ndaj Ujit: Ofron mbrojtje të qëndrueshme edhe gjatë aktiviteteve në ujë ose aktiviteteve fizike, duke siguruar që lëkura të mbetet e mbrojtur në çdo moment.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)