APTAMIL PRONUTRA 1 (0-6 Muaj) - Halsa

APTAMIL PRONUTRA 1 (0-6 Muaj)

0 reviews
sold in last hours
Vendor: Aptamil
Availability: In Stock
Regular price
1,520.00 Lek
Regular price
1,600.00 Lek
Sale price
1,520.00 Lek
Hurry, only 7 item(s) left in stock!
Size: 400 gr
Ask An Expert

Transporti FALAS

Transporti Falas ne Tirane e merrni per 24 ore ne shtepi.

Porositë e të shtunës pas orës 12 vijnë të henën pas oreë 10 të mengjesit.

Ne rrethe për porosi mbi 3000 lek transporti FALAS

Politika Kthimit

Learn More.

10 customers are viewing this product

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).
You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).
if you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.
When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.
Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Size: 400 gr

APTAMIL PRONUTRA 1 (0-6 Muaj) nga Aptamil

APTAMIL PRONUTRA 1-Formulë foshnjore 400gr Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen tone unike të elementeve me proçesin tonë unik dhe të avancuar. Një formulë foshnjore e kompletuar e përgatitur posaçërisht për të plotësuar nevojat nutricionale të bebeve tuaja në stadet e hershme të zhvillimit të tyre - nga lindja deri 6 muaj. Pas kësaj periudhe rekomandohet të kalohet gradualisht nga stadi 1 tek stadi 2.

Pergatitja:

Kur përgatisni Aptamil Pronutra 1 është e rëndësishme për shëndetin e fëmijës suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes. 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2.Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5.Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6.Ftoheni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore.

 

Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura); proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura). Alergjenë: qumështi, peshku, soja.

Përbërësit: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura); proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).Alergjene: qumeshti, peshku, soja.Perberja ne 100ml qumesht te pergatitur: Energji 276kj /66kcal ; Yndyrna 3,4g, prej te cilave: (te ngopura 1,5 g,(te monopasaturuara 1.3g, te polipasaturuara 0.60g); Acid linoleik (LA) 446mg; α-Acid linoleik(ALA) 54mg; Acid arakidonic (AA) 17mg; Dokosahekzanoik acid (DHA) 17mg; Karbohidrate 7.4g prej te cilave: (sheqer 7.3g, laktoze 7.0g, inositol 7.2mg); Fibra 0.60g prej te cilave: (GOS² 0.48g, FOS³ 0.08g, 3’GL ⁴ 0.015g) Proteina 1.3g; Kazeine 0.70g; Proteina hirre 0.70g; Vitamina: Vitamine A 58μg; Vitamine D 1.4μg; Vitamine E 1.1mg TE; Vitamine K 5.8μg; Vitamine C 9.2mg; Vitamine B1 0.06mg; Vitamine B2 0.14mg; Vitamine B3 0.43mg; Vitamine B6 0.05mg; Folate14 μg; Vitamine B12 0.17μg; Biotin 1.7μg; Acid Pantotenik 0.53mg; Minerale: Natrium 22mg; Kalium 71mg; Klorid 52mg; Kalcium 60mg; Fosfor 41mg; Magnez 5.4mg; Hekur 0.53mg; Zink 0.48mg; Baker 0.05mg; Mangan 0.003mg; Fluor ≥ 0.006mg, Selen 3,0μg; Jod 13μg , L-karnitine 2.1mg; Koline 22mg; Taurine 5.4mg; Karbohidrate Doza standarte: 100 ml Aptamil Aptamil 1 Pronutra = 90 ml uje + 3 luge matese

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)